Отвори
Затвори
Како да се готви овчо каша за бебиња

Како да се готви овчо каша за бебиња

Мамката може да се започне во 4-4.5 месеци со мала количина варена каша од каша. Делот постепено се зголемува за три недели, при што не е неопходно да му се даде на детето друго ...

прочитајте повеќе
Запечен компир со месо во рерна

Запечен компир со месо во рерна

Запечен компир со месо во рерна - многу вкусно јадење за секојдневниот живот, викенди или празнични менија. Месото може да се користи било, со оглед на преференциите на вашето семејство. Готвев ова јадење со ...

прочитајте повеќе
Домати со лук и мајонез

Домати со лук и мајонез

Домати со лук и мајонез - ова е лесен и брз мезе за јадења од месо и рибни јадења. Сигурно, откако го запознавте рецептот, ќе го подготвите неколку пати неделно, бидејќи ...

прочитајте повеќе
Скитски утврдувања во Крим

Скитски утврдувања во Крим

Појавата на Скитите во Крим. Формирање на скитската држава. Скитите за првпат беа споменати во изворите како учесници во антиасирската коалиција од 1970-тите. VII во п.н.е. Сепак, на овој настан му претходеше ...

прочитајте повеќе
Слатки бонбони од портокал: лесни рецепти за домашна слатка

Слатки бонбони од портокал: лесни рецепти за домашна слатка

Ако сакате да готвите и сакате да го задоволите вашето семејство со нешто вкусно и невообичаено, обидете се да готвите захаросани плодови од мандарина кора. Оваа опција за користење кора од лимон е далеку од ...

прочитајте повеќе
Состојки за готвење зелка со краставици за зима

Состојки за готвење зелка со краставици за зима

Зелка со краставици за зима е вкусна салата од млада зелка и крцкави краставици. Таа има многу свеж вкус и е корисна за варење. Зелените салати за зимата се многу, но толку лесно ...

прочитајте повеќе
Расте домати во стаклена градина

Расте домати во стаклена градина

Видовите на домати се условно поделени во две главни групи според силата на раст, а главните земјоделски техники се одредуваат од припадноста на сортата до една или друга група, која мора да се изврши за ...

прочитајте повеќе
Огроз, избришани со шеќер

Огроз, избришани со шеќер

Со цел да се зачува многу бобинки за време на обработката и складирањето, предлагам да подготвите заедно со џем на избришани бобинки. Банките со пире од плодови се чуваат во фрижидер. Берм: * 1 литар тегла ...

прочитајте повеќе
Зачинета салата од зелен домат

Зачинета салата од зелен домат

Секоја водителка во арсеналот треба да има рецепт за салата од зелени домати, особено ако во текот на летото сте страстни за растечкиот домашен зеленчук во вашата градина. Домашната палка ќе помогне да заштедите ...

прочитајте повеќе
Како да се готви шпагети

Како да се готви шпагети

Шпагети - посебен вид на тестенини пресек со дијаметар од околу два милиметри и должина од околу петнаесет сантиметри. Овој популарен производ потекнува уште од 1842 година во Италија, поточно во ...

прочитајте повеќе
Азербејџански Ерменски бурма Унгарски Дански Индонезиски Киргистан Литвански Македонски непалски Полски Таџикистански Тамилските Telugu Естонски Јапонски